Mapy vyšívaček, které se scházejí  v křížkových klubech na www.okoun.cz

Česká republika         Slovensko         Zahraničí         Organizační poznámky

(založeno 7.6. 2005, v mapách se nachází 277 vyšívaček na 163 místech, aktualizace: 24.2. 2016)


Celkový náhled na Českou republiku:

Klepnutím na obrázek se dostanete na mapu s větším rozlišením, kde klepnutím na praporek se vám otevře okno, v kterém se dozvíte kdo v tom místě bydlí (případně jaké tam jsou obchody nebo rámařství nebo podrobnosti o chystaném srazu podle barvy vlaječky, na kterou klepnete). Číslo na praporku prozrazuje kolik děvčat tam žije a praporky bez čísel skrývají jen jednu vyšívačku. Klepnutím na jméno v rejstříku se otevře okno města, kde ta dotyčná bydlí. Kliknutím na jednotlivé ikonky se dostanete do klubu KV- galerie na Okounu (uvidíte obrázky, které tam ukázala vyšívačka, ke které patří ta konkrétní ikonka) případně se dostanete do galerie obrázků, kterou má ta určitá vyšívačka umístěnou jinde na netu než je Okoun.

Praporky: červená - vyšívačky, žlutá - obchody, fialová - rámařství, žlutofialová - obchody+rámařství,  zelená - srazy

Slovensko:

Klepnutím na praporek se otevře okno, kde se dozvíte kdo tam bydlí (případně jaké tam jsou obchody nebo podrobnosti o chystaném srazu podle barvy vlaječky, na kterou klepnete). Slovenská mapa je pouze okresová. Kliknutím na jednotlivé ikonky se dostanete do klubu KV- galerie na Okounu a ukážou se vám tam obrázky, které tam dala vyšívačka, ke které patří ta konkrétní ikonka.

Praporky: červená - vyšívačky, žlutá - obchody, zelená - srazy

Zahraničí:

alenacanada alenacanada (Montreal - Kanada)  alicaz alicaz (Burlington - Kanada)  Tanja1 Tanja1 (Alland - Rakousko)  tinuska tinuska (Dublin - Irsko)

 

Pár organizačních poznámek:

Aktualizace budou probíhat jednou denně (pokud bude co aktualizovat) po poledni, všechny novinky se mohou tedy v mapě objevit už druhý den po jejich zaznamenání. :-)

Kalendář: Pokud v našem kalendáři ještě nejste zaznamenány a chtěly byste v něm být, pošlete vzkaz na Okounu do vzkazníku Junoně. Vzkaz by měl obsahovat datum vašich narozenin (rok narození není nutný) a dále druhé datum, kdy slavíte jmeniny (u Slovenek je třeba ještě dodat, jestli jmeniny slaví podle slovenského kalendáře).

Vyšívačky: Pokud jste se v naší mapě nenašly a chtěly byste v ní být taky zaznamenány, stačí poslat vzkaz na Okounu do vzkazníku bublikovi. Pokud jste se tu našly a není u vašeho jména správná ikonka (zástupný otazníček nebo  jste si změnily ikonku) pošlete vzkaz na Okounu do vzkazníku Junoně (všechny ikonky musí být už umístěny na Okounu).

Obchody: Děvčata, která mají blízko do obchodů co už jsou na mapě, by tam mohly okouknout sortiment pro vyšívání a dodat případně další reference, možná by bylo dobré i upřesnění adres u některých obchodů. Možná jsou v mapě i obchody, které jsou pro vyšívačky sortimentem nepoužitelné, tak když tak pošlete vzkaz Junoně do vzkazníku na Okounu, aby se to mohlo opravit. Znáte-li nějaký dobrý obchod, který na mapě ještě není, tak už víte kam máte poslat vzkaz. ;-) Jaké obchody  by měly v mapě být především? Ty, které mají běžný sortiment pro vyšívání (tedy české mulinky, případně perlovky, látky - panamu a kanavu) a dá se tam sehnat i něco navíc jako mulinky Anchor, Puppets, Balerinky, DMC, atd.; látky aida, len, perlička atd., plastová kanava a vyšívací sady. Samozřejmě nemusí tam mít všechno ze jmenovaného, ale aspoň něco z toho, to se tam pak napíše k tomu obchodu do sortimentu. Takže běžné galanterie asi do naší mapy nepatří (ty si každý ve svém okolí najde sám), ale spíše ty obchody, které jsou lépe vybavené pro vyšívání.

Rámařství: Máte-li zkušenosti s dobrým rámařstvím a chcete se podělit s informacemi o něm i s ostatními děvčaty, pošlete reference Junoně do vzkazníku na Okounovi.

Srazy: Organizujete sraz? Máte domluveno místo i čas? Pošlete vzkaz se základními informacemi o srazu Junoně do vzkazníku na Okounu a při příští aktualizaci mapy se objeví vlaječka srazů na příslušném místě v mapě.